RCS گوشی اندرویدی

RCS گوشی اندرویدی

RCS استاندارد کاربردی پیام‌های متنی است که گوگل مدتی پیش آن را در‌دسترس عموم قرار داد. چگونه می‌توانیم بفهمیم گوشی اندرویدی ما از RCS پشتیبانی می‌کند یا خیر؟

به‌طور خلاصه، RCS استانداردی است که به‌عقیده‌ی تحلیلگران، آینده‌ی پیامک‌های متنی محسوب می‌شود. استاندارد RCS بسیاری از قابلیت‌هایی را به‌ارمغان می‌آورد که که امروزه در اپلیکیشن‌های پیام‌رسان نیز تلگرام و واتساپ استفاده می‌کنید؛ ازجمله Read Receipt و نشانگر تایپ و امکان ارسال تصاویر باکیفیت.

فرایند اضافه‌شدن RCS به گوشی‌های هوشمند از مدت‌ها پیش در حال انجام است و هرگز منظم پیش نرفته. نکته‌ی مهم این است که آیفون‌ها به‌طور‌کلی از RCS پشتیبانی نمی‌کنند و اپل به‌جای RCS، سراغ استفاده از استانداردی اختصاصی در آی‌مسیج (iMessage) می‌رود. اپراتورهای مخابراتی موانعی بر سر اضافه‌شدن RCS به گوشی‌ها قرار داده‌اند؛ اما گوگل می‌کوشد این موانع را از بین ببرد.

بدین‌ترتیب اگر می‌خواهید به RCS دسترسی داشته باشید، از گوشی اندرویدی باید استفاده کنید و اپلیکیشنی داشته باشید که بتواند از RCS پشتیبانی کند. اپلیکیشن گوگل مسیجز (Google Messages) از RCS پشتیبانی می‌کند و برای تمام دستگاه‌های اندرویدی دردسترس قرار دارد. احتمالا اپلیکیشن پیش‌فرض پیامک روی گوشی شما نیز می‌تواند از RCS پشتیبانی کند.

ازآنجاکه همه می‌توانند اپلیکیشن گوگل مسیجز را نصب کنند، تصمیم گرفته‌ایم آموزش آن را شرح دهیم. برای این منظور، اپلیکیشن گوگل مسیجز را روی گوشی باز کنید و دسترسی‌های لازم را به آن بدهید تا گوگل مسیجز به اپلیکیشن پیش‌فرض پیام‌رسانی‌تان تبدیل شود. اگر اپلیکیشنی دیگر به‌عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض انتخاب شده باشد، به‌محض بازکردن گوگل مسیجز نمایش پیغامی شناور روی صفحه را شاهد خواهید بود.

پس از اجرای گوگل مسیجز، روی آیکون سه‌نقطه‌ی عمودی موجود در بخش بالا سمت راست صفحه‌ی اپلیکیشن ضربه بزنید.

سپس در منو کشوییِ بازشده، روی Settings ضربه بزنید.

اگر در بخش بالایی منو تنظیمات گزینه‌ی Chat Features را مشاهده می‌کنید، قابلیت RCS برایتان فعال شده است. «Chat» عبارتی است که گوگل برای اشاره به قابلیت‌های RCS از آن استفاده می‌کند.

در بخش Chat Features، به‌سلیقه‌ی خود قابلیت‌های مختلفی را می‌توانید فعال یا غیرفعال کنید که به‌لطف RCS ارائه می‌شوند.

همان‌طورکه مشاهده کردید، فرایند انجام کار بسیار ساده است. اگر دستگاهتان هنوز به پشتیبانی از RCS مجهز نشده است، احتمالا پیغامی شناور در گوگل مسیجز برای فعال‌کردن این قابلیت دریافت می‌کنید. اگر پیغام شناور را هم دریافت نکردید، فقط باید منتظر بمانید.

منبع:زومیت

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *