حضور غیاب TimeWork

حضور غیاب TimeWork

حضور غیاب TimeWork

نرم افزار حضور و غیاب چیست و چه مزایایی دارد؟

حضور و غیاب کارکنان از گذشته یک عامل مهم افزایش راندمان کاری و بررسی عملکرد کارکنان بوده است. در آن زمان کسی نمی دانست نرم افزار حضور و غیاب چیست ؟ و شیوه های سنتی کارت حضور و غیاب مورد استفاده قرار می گرفت. خاطرم هست کارکنان برای یکدیگر مرام می گذاشتند و هر زمان کسی کاری داشت دوستش به جای او کارت می زد که تاخیر نخورد!! به این ترتیب عملا حضور و غیاب کارکنان صوری می شد و مدیریت منابع انسانی همیشه از این روال گلایه داشت. با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از اثر انگشت و تکنولوژی تشخیص چهره برای کارکنان، کنترل تردد هم رنگ و بوی دیگری پیدا کرده و دستگاه حضور و غیاب به کمک مدیران سازمان ها آمده است.

نرم افزار حضور، و غیاب TimeWork دقیقا چگونه کار می کند؟

نرم افزار حضور  TimeWork و غیاب سامانه ای است که با استفاده تکنولوژی های روز دنیا به مدیریت شرکت های مختلف این امکان را می دهد تا زمانبندی بهتری برای کارکنان خود تنظیم کنند و ضمن نظارت بهتر بر عملکرد آن ها راندمان کلی شرکت را افزایش دهند. به این ترتیب حقوق پرداختی کارکنان بیش از هر زمان دیگری عادلانه تعیین خواهد شدو رضایت کارکنان کوشا و تلاشگر تامین می شود، این کارکنان نسبت به سازمان نزدیکی بیشتری احساس خواهند کرد و شاخص های رضایت کارکنان به میزان قابل توجهی ارتقا می یابد.

نرم افزار حضور و غیاب TimeWork چه چیزهایی را ثبت می کند؟

پیشتر کارکنان نسبت به دستگاه های حضور و غیاب دید مثبتی نداشتند و تصور می کردند نصب آن ها به معنی عدم اعتماد مدیران به کارکنان است اما این روزها کارکنان هم به مزایای آن برای خود پی برده اند و از استفاده آن در کنترل تردد، استقبال می کنند. برخی از پارامتر هایی که نرم افزار حضور و غیاب ثبت می کند عبارت اند از:

میزان مرخصی کارکنان

تعیین کارکرد دقیق

ماموریت و اضافه کاری

شیفت های کاری

تقویم کاری

نرم افزار حضور و غیاب TimeWork چیست و چه مزایایی دارد؟

نرم افزارهای حضور و غیاب TimeWork مزایای بسیاری دارند که برخی از آن ها عبارت اند از:

افزایش اعتماد کارکنان به سیستم

پیشگیری از کم کاری های احتمالی

گزارش گیری از عملکرد کارکنان

ساده تر شدن محاسبه عملکرد کارکنان و تعیین حقوق و دستمزد ها

منتفی شدن امکان تقلب در ساعات کاری

امکان ثبت عملکرد کارکنان دورکار و نیمه وقت

امکان پیاده سازی سیاست مرخصی نامحدود

پیاده سازی ساده تر سیاست های منابع انسانی

سبک تر شدن کار کارکنان منابع انسانی وامکان تمرکز بر روی وظایف مهم تر

تعریف و ویرایش شیفت های کاری

در اختیار داشتن آرشیو کاملی از حضور و غیاب کارکنان

هزینه پایین نسبت به دستگاه های حضور و غیاب

نصب و استفاده ساده

امکان استفاده از یک نرم افزار برای مدیریت چند ایستگاه کاری

به خاطر این مزایاست که این روزها اغلب مدیران سنتی هم می پرسند نرم افزار حضور و غیاب چیست ؟ و در پی استفاده از آن هستند. تهیه نرم افزار حضور و غیاب در واقع یک نوع سرمایه گذاری است که کیفیت عملکرد سازمان شما را ارتقا می دهد.

چرا تهیه یک نرم افزار حضور و غیاب سرمایه گذاری است؟

برخلاف تصور عموم مردم تهیه نرم افزار حضور و غیاب یک هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است که پس از چند ماه هزینه های خود را به  سازمان باز می گرداند. این سامانه ضمن پیشگیری از هدر رفت سرمایه های شرکت با محاسبه دقیق عملکرد کارکنان به عملکرد کارکنان نظم داده و با پیشگیری از اتلاف وقت و انرژی، عملکرد کارکنان و در نتیجه سازمان را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهد. بنابراین نباید تهیه این دستگاه ها را به منزله یک هزینه در نظر گرفت و باید به شکل یک سرمایه گذاری طولانی مدت که نتایج سریعی برای سازمان به همراه دارد به آن نگاه کرد. موردی که حائز اهمیت می باشد این است که دستگاه های حضور و غیاب با هزینه های بالا، پس از مدتی با اصطحلاک روبرو شده و نیاز به جایگزین شدند دارند. این در حالی است که نرم افزار های حضور و غیاب روز به روز پیشرفته تر شده و امکانات بیشتری را پوشش می دهند.

ملاک های تشخیص یک نرم افزار حضور و غیاب خوب کدام است؟

بسیاری از مدیران هنگام انتخاب نرم افزار حضور و غیاب با تعدد ابزارها مواجه می شوند که تصمیم گیری را برای آن ها دشوار می کند. یک نرم افزار حضورو غیاب خوب به راحتی می تواند تمام کارکنان سازمان را پوشش داده و برای تمامی سازمان ها اعم از کوچک، متوسط و بزرگ برنامه های تدوین شده مناسبی دارد. همچنین نیاز به ابزار و تکنولوژی پیچیده و زیادی ندارد و تهیه آن هزینه زیادی را به سازمان تحمیل نمی کند. نرم افزار خوب عملکرد ساده ای دارد و کارکنان به سرعت استفاده از آن را می آموزند و بدون دغدغه از آن استفاده می کنند. خدمات فنی و پشتیبانی هم بسیار مهم است و یک نرم افزار حضور و غیاب خوب پاسخگوی نیازها، سوالات و درخواست های احتمالی سازمان های مشتری خود است. یک نرم افزار حضور و غیاب خوب امنیت بالایی دارد و همراه بودن آن از طریق قابلیت نصب بر روی تلفن همراه به مدیران این امکان را می دهد که در هر زمان و مکانی که تمایل داشته باشند به عملکرد کارکنان خود نظارت کنند.

نتیجه گیری

یکی از دلایلی که این روزها اغلب مدیران سازمان ها می خواهند بدانند نرم افزار حضور و غیاب چیست ؟ این است که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا تردد کارکنان را به ساده ترین شکل ممکن ثبت می کند و ضمن کمک به برنامه ریزی ساده تر و دقیق تر فعالیت کارکنان به مدیران این امکان را می دهد که راندمان شرکت را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. در گذشته دستگاه های حضور و غیاب تنها ابزار ثبت عملکرد کارکنان بود که تهیه و نگهداری آن ها هزینه زیادی را به سازمان تحمیل می کرد. همچنین با کمک این دستگاه ها نمی شد ساعات کار شناور و عملکرد کارکنان دورکار را ثبت و بررسی کرد. با روی کار آمدن نرم افزارهای حضور و غیاب ثبت عملکرد کارکنان بسیار ساده تر از گذشته شده و ضمن اینکه نیازی به خرید و نگهداری دستگاه های گران قیمت نیست می توان از طریق نصب یک اپلیکیشن ساده در تلفن همراه به عملکرد کلیه کارکنان اعم از تمام وقت، نیمه وقت و شیفتی نظارت کرد.

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *